Szanowni Państwo!

DANUTA RINN FESTIWAL to ogólnopolskie wydarzenie artystyczne, które wypracowało już własną markę i wpisało się w kalendarium ważnych festiwali, kultywujących najlepsze tradycje polskiej piosenki. W tym roku odbywa się 5 już edycja tego festiwalu. Z uwagi na zagrożenia covidem ten rok jest bardzo trudny dla wszystkich, ale postanowiliśmy nie robić przerwy w kontynuacji festiwalu. Korzystamy z możliwości jakie niesie ze sobą internet. Kilka etapów zrealizowaliśmy on-line; nabór, nadsyłanie i przesłuchiwanie piosenek, klasyfikacja do półfinałów. Za nami już koncert półfinałowy który odbył się w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie ? 24.10.2020 zrealizowany on-line

Finał tegorocznej edycji odbędzie się 20 listopada 2020 r. w Domu Kultury KADR.

Dom Kultury KADR współpracuje z nami od pierwszej edycji. Jest to jedna z najnowocześniejszych placówek kultury w Warszawie, dysponująca piękną i profesjonalnie wyposażoną salą widowiskową. Koncert finałowy realizowane będzie na platformie streamingowej on-line, z udziałem uczestników i zespołu muzycznego bez udziału publiczności, w obowiązującym aktualnie rygorze sanitarnym.

Danuta Rinn Festiwal to wydarzenie upamiętniające wyjątkową artystkę jaką była Danuta Rinn, promujące jej twórczość. W ramach festiwalu przedstawiamy także sylwetki i twórczość artystów żyjących i aktywnie uczestniczących w życiu kulturalnym. Rok 2019 dedykowany był Andrzejowi Rybińskiemu, który obchodził 50 lecie pracy artystycznej i 70 lecie urodzin - 4 edycja DRF nosiła tytuł CZAS RELAKSU.

W tym roku 35 lecie działalności artystycznej obchodzi Danuta Błażejczyk. Z uwagi na to, ta edycja nosi tytuł 2 DANUTY I ICH NUTY młodzi wykonawcy śpiewać będą piosenki z repertuaru obu pań. Koncert poprowadzi Maria Szabłowska. Tradycją festiwalu już od pierwszej edycji, są występy młodych artystów z zespołem akompaniującym ?na żywo?. O nowe aranżacje i profesjonalny akompaniament dba Artur Grudziński Band. Chcielibyśmy zainteresować młodych ludzi kulturą, której próżno szukać w niektórych mediach, a która stanowi o naszej tożsamości. Pragniemy im dać możliwość spotkania się z muzyką ?inną? ? świadomie nie piszę ?złą? czy ?dobrą?. Te spotkania i wybory mogą odmienić ich życie, myślenie o muzyce, kulturze. Muzyka nas integruje. W ciągu 4 lat udział w festiwalu wzięło ponad 300 osób. W tym roku mimo ograniczeń, zgłosiło swój udział 82 osoby z całej Polski.

W promowaniu Danuta Rinn Festiwal wspiera nas: Jedynka - Polskie Radio PR1, Polskie Radio RDC, TVP Kultura, TVP Warszawa oraz lokalne telewizje i rozgłośnie radiowe.

Fundatorem nagród jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, rodzina Danuty Rinn - Państwo Małgorzata i Wojciech Smykla, oraz Fundacja ?Pięknie żyć? - Agnieszka i Krzysztof Gwiazda.

Danuta Rinn Festiwal ma na celu popularyzację najlepszych tradycji polskiej piosenki, promocję najwybitniejszych polskich poetów, kompozytorów, artystów, którzy tworzyli i wykonywali piękne i co czas pokazuje, ponadczasowe utwory. Ta twórczość ma ogromny wpływ na wychowanie młodzieży i społeczeństwa w poszanowaniu kultury, tradycji i myśleniu o przyszłości w kategoriach bycia dobrym i odpowiedzialnym człowiekiem.

Motto Fundacji Apetyt na Kulturę brzmi - ?Apetyt na kulturę, chroni przed brakiem kultury?.

Oby apetyt na nią zawsze nam dopisywał, nawet a może tym bardziej teraz, w czasach pandemii.

Festiwal ma swoją stronę www.danutarinnfestiwal, a także stronę na Facebooku https://www.facebook.com/DanutaRinnFestiwal/?ref=bookmarks.

Danuta Błażejczyk

Prezes Fundacji Apetyt na Kulturę

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://www.fank.pl

+48 501 143 192