CZŁOWIEK KTÓREGO KOCHAM
Program " Człowiek którego kocham " jest poświęcony twórczości amerykańskiego kompozytora, pianisty i dyrygenta George'a Gershwina. George Gershwin był pierwszym kompozytorem amerykańskim, który zdobył uznanie i niebywałą popularność zarówno w Ameryce jak i w Europie. Potrafił w sposób naturalny połączyć tradycje muzyki rozrywkowej teatrów na Broadway'u i jazzu, z europejskimi tradycjami muzyki koncertowej i operowej. Pisał głównie komedie i rewie na potrzeby teatru, lecz w jego dorobku kompozytorskim można znaleźć także dwie opery, kompozycje orkiestrowe, fortepianowe i muzykę filmową. Kompozycje G.Gershwina w większości przetrwały zmieniające się mody w muzyce rozrywkowej. Wiele z nich chętnie na nowo odkrywana i opracowywana przez muzyków, zyskała sobie miano standardtów muzyki jazzowej i rozrywkowej.
W roku 1998 obchodziliśmy setną rocznicę jego urodzin. Chcąc uczcić to wydarzenie, postanowiliśmy nagrać płytę z najpiekniejszymi kompozycjami Gershwina.
Płyta została zrealizowana pod koniec 1997. Pierwszy koncert, który był jednocześnie koncertem promującym płytę GERSHWIN THE MAN I LOVE miał miejsce w Studio im. Agnieszki Osieckiej, dokładnie w 100 rocznice urodzin George?a Gershwina 26.09.1998 r.Program koncertu I LOVE GERSHWIN to piosenki z płyty GERSHWIN THE MAN I LOVE i z poszerzonej o nowe piosenki płyty SUMMERTIME / wyd. w 2005 r./ Danuta Błażejczyk wykonuje te utwory z towarzyszeniem 4-osobowego zespołu muzycznego. Prowadzi ten koncert, opowiadając o Gershwinie, przytaczając ciekawe fakty i anegdoty z jego życia.
Artystka znana głównie ze śpiewania muzyki rozrywkowej , pokazuje swoje jazzowe oblicze, w nowych i niekonwencjonanych aranżacjach piosenek Gershwina. Jej piękna, ciepła barwa głosu i oryginalna interpretacja, wciąga słuchacza w fascynująca, magiczna podróż, której nie chce sie przerywać.
Zapraszamy do posłuchania jej. Na żywo, na koncertach muzyka ta zyskuje dodatkowy blask. TY TEŻ POKOCHASZ GERSHWINA!!!!